Popis a parametry
Technické parametre
| Intel® Core™ Ultra 7 165H, vPro® Enterprise (24MB, 16 cores, 22 threads, up to 5.0 GHz Turbo, 45W) |
| 16GB LPDDR5x 7467 MT/s |
| 1 TB, M.2 2280, Gen 4 PCIe NVMe, SSD, Class 40 |
| 16" FHD+ Non-touch, 1920 x 1200, 60Hz, 500 nits, IPS, 100% DCI-P3, Low Blue Light, IR Camera and Mic |
| NVIDIA® RTX™ 1000 Ada 6GB GDDR6 |
| Intel® Wi-Fi 7 BE200, 2x2, 802.11be, MU-MIMO, Bluetooth® wireless card |
| Czech & Slovakian Backlit Keyboard with fingerprint reader & AI hotkey |
| 6-cell 100Whr Lithium battery, 165W E5 Type C Power Adapter |